You are not logged in.

#1 2022-05-04 12:52:47

Kubarlov
Member

Taygeta - matematyka dwunastkowa, pismo, alfabet

Cześć Gosiu.
W nawiązaniu do Twojego filmu w tym temacie ciekawi mnie sposób pisania większych liczb, takich jak np. 2022 oraz sposób porządkowania ich sekwencji (kiedy takie są podawane), żeby nie zlewały się w jedną dużą liczbę, czyli czy są jakieś znaki specjalne oznaczające odstęp, koniec sekwencji, itp. Bo na przykład kiedy my piszemy 04.05.2022 to domyślnie wiemy, że chodzi o datę.

Interesuje mnie też alfabet Taygety - z tego względu, że gdy pisałem sobie liczby odręcznie, to przy próbie szybszego zapisu znaku (tzw. pisanica odręczna) miałem skojarzenie, że są bardzo podobne do Głagolicy. Czy jest jakiś bezpośredni związek alfabetu lub liczb Taygety z głagolicą? Czy to jedynie "przesiąknięcie" podobieństwa?

Offline

#2 2022-05-16 14:19:39

Oskarlito76
Member

Re: Taygeta - matematyka dwunastkowa, pismo, alfabet

Hej też tego szukałem , w poniższym materiale Gosi, jest  krótkąie  info o billie meier ze szwajcarii ... Meier's alphabet is incomplete. .... i wygooglałem ten link :
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht … gEegQIARAl

to jest wycinek ze starej gazety z napisanymi symbolami , może jest gdzieś lepsza wersja , ale na szybkęsa tyle znalazłem 



Free Energy (Zero Point) and Base 12 Extraterrestrial Mathematics - Information from Outside Earth


Robert: How many letters do you have?

Swaruu (9): It depends on the alphabet but usually 36 letters. Meier's alphabet is incomplete. There are also other ways of Taygetan writing according to regions or planets which further complicates it.

Robert: Similar without being the same to the Mayas who also had lines and dots.

Swaruu (9): Yes, that's right, similar but the Mayas used base 20 which is the same as base 10. The lines with circuits is very Taygetan as you will see from the alphabet.

Offline

#3 2022-05-24 16:19:25

IN
Member

Re: Taygeta - matematyka dwunastkowa, pismo, alfabet

Witam
te symbole o których mowa, można znaleźć w książce, tylko nie wiem czy mi wolno podać jej tytuł i gdzie można ją zakupić.

Offline

#4 2022-05-24 17:51:58

Gosia
Administrator

Re: Taygeta - matematyka dwunastkowa, pismo, alfabet

Oczywiscie ze tak. Czemu nie?

IN wrote:

Witam
te symbole o których mowa, można znaleźć w książce, tylko nie wiem czy mi wolno podać jej tytuł i gdzie można ją zakupić.

Offline

#5 2022-05-24 19:41:57

IN
Member

Re: Taygeta - matematyka dwunastkowa, pismo, alfabet

smile już podaję tytuł:
FromThe Depths Of The Universe - Z głębi wszechświata

a można kupić tu:
https://www.amazon.com/Rare-Autographed … B000M16B96

Offline

Board footer

Powered by FluxBB